Výsledky: Mistrovství ČR 2018

Ve dnech 8. a 9. prosince se naši reprezentanti účastnili Mistrovství České republiky. Každý z nich podal skvělé výkony a také si každý z nich zaslouží veliké díky a velký obdiv za reprezentaci našeho klubu. Do Jindřichova Hradce se naše výprava vydala již v pátek večer, aby druhý den nebyli zbytečně vyčerpáni z cesty a zároveň se náš sensei Nekola musel zúčastnit školení rozhodčích. Samo sebou se této cesty využilo, závodníci se nechali zvážit, aby neměli ráno tak hektické a poté se vyrazilo na večerní procházku městem. Sobota byla závodním dnem pro seniorské, juniorské a dorostenecké kategorie a své výkony ukázali Marek Andraši, Jan Kubala, Klárka Fichnová a Petr Pazderka.

Petr Pazderka se snažil bojovat o medaile v kata Masters a kumite Masters BRH. Z těchto kategorií si bohužel žádnou medaili neodvezl, ale bojoval do posledních chvil svých zápasů. Podal krásné výkony odpovídající našemu reprezentantovi v jeho věkové kategorii.

Klára Fichnová ve své kategorii obsadila 3. místo. Její zápasy byly plné energie a bojovala opravdu krásně. Ze začátku dne se necítila dobře, ale v průběhu dne se její nálada zlepšila a trápení odeznělo. Poté se odpoledne vrhla na své soupeřky, které měly minimální šanci ji porazit. Bohužel se to jedné podařilo, čehož je škoda, a proto odváží domů krásný bronz.

Jan Kubala nastoupil letos do kategorie seniorů a kategorie U 21, v těchto kategorií jej očekával i kolega z klubu Marek Andraši. Los pro ně byl pozitivní, a tak by se oba dva potkali až ve finále. Bohužel Honza podlehl v semifinálovém zápase, a tak jej čekala repasáž, ve které se vyfauloval. Jeho výšlap v posledních sekundách zápasu za skóre 1:1 jej stál rozhodování na rozhodčích, které by mohl vyhrát, jelikož byl celý zápas aktivnější. Obsadil tedy v seniorech 5 místo. Chuť si poté napravil v kategorii U 21, kde měl stejné soupeře jako v seniorech a jeho zápasy měly dost podobný průběh. Zápas o 3. místo zvládl s klidnou hlavou a také si odváží domů krásný bronz.

Marek Andraši letos měl štěstí, že byl v druhé polovině pavouka než jeho kamarád Honza, ale i trošku smůlu na svůj los v kategoriích. V prvním zápase v seniorech zvítězil, avšak v druhém zápase ho čekal nejtěžší soupeř této kategorie Dominik Mikula, kterému podlehl. V zápase o třetí místo se ovšem znovu sebral a zvítězil. Také byl letos v kategorii U21, se kterou se tímto rokem loučí, a tak doufal, že ji završí co nejlépe. V semifinálovém zápase narazil na jednoho ze svých častých soupeřů. Udělal malinkatou chybu, kdy mu soupeř kopl na hlavu a poslal jej k zemi. Marek se zvedl, ale zbytek zápasu byl lehce otřesen a bohužel jej prohrál. Do zápasu o třetí místo nastoupil poněkud nesvůj a také podle toho ten zápas ze začátku vypadal. Zápas prohrával ještě 14 vteřin před koncem 1:0, ale podařilo se mu jeho soupeře vycukat tak, aby vyšlápl. Soupeř tedy ztratil svůj zlatý bod a Marek chytl zpět svou dravost. Zápas vyrovnal 4 vteřiny před koncem a zakončil je nádherným ura-mawashi z otočky. Zápas tedy vyhrál 4:1 a z turnaje si odváží 2 krásné bronzy.

V neděli pod vedením Marka Andrašiho jako svého trenéra nastoupil Filip Doubek, který patří do našeho týmu B. Podlehl bohužel v prvním kole proti zkušenějšímu soupeři, ale nedá se mu nic vyčítat. Do zápasu šel naplno a s elánem. Věříme, že příští rok bude následovat své kolegy a doveze si domů taky jeden z cenných kovů.

Všem děkujeme za ukázkovou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v následujícím roce.

Posted in Novinky, Závody.