Mikuláš cup

Dne 2.12.2018 se závodní A tým karatistů Baník Příbram ve složení Marek Andraši, Jan Kubala a Robert Kříž zúčastnili v Praze Mikulaš cupu. Tento turnaj proběhl s mezinárodní účastí týmů Srí Lanky a týmu Chorvatska, v tomto silněji obsazeném turnaji náš tým karatistů nenašel přemožitele a po bezchybném výkonu obsadil 1. místo.

Velému týmu děkuji za vzornou a příkladnou reprezentaci oddílu TJ Karate Baník Příbram
Nekola Jaroslav

25. Vánoční cena Mladé Boleslavi

Družstvo TJ Baník Příbram se 1.12. zúčastnilo 25. ročníku tradčního Vánočního turnaje pro mládež v Mladé Boleslavi. V konkurenci 250 závodníků z celé České republiky a Slovenska si výborně vedku naši mladí karatisté. Dva z nich byli na závodech poprvé a to Martin Tomek (kategorie mladší žáci -40kg), který obsadil 3. místo a David Dvořák (kategorie mladší žáci -35kg) obsadil 5. místo.
Dále oddíl reprezentovali:
Doubek Filip (starší žáci +55kg)
Uhýrek Matěj (mladší žáci -45 kg) obsadil krásné 3 místo
Andrašiová Michaela (doronstenci +54kg) po delší zdravotní pauze také krásné 3. místo
Uhýrek Adam (starší žák +55kg) získal rovněž 3. místo

Děkujeme našim reprezentatům za krásné výsledky. Trenéři Jaroslav Nekola a Marek Andraši

19th Euro Grand Prix – Pilsen 2018

O vysoké kvalitě závodů Euro Grand prix nemusíme ani diskutovat, protože vše dokazují přihlášky závodníků- celá reprezentace Slovinska a Belgie, části reprezentace z Izraele, Rakouska, Německa, Dánska, Švédska, Polska, Ruska, Slovenska a samozřejmě několik týmů z ČR. V sobotu 13. října se do Plzně na tuto soutěž vydali Marek Andraši a Klára Fichnová.
Marek nastoupil v kategoriích kumite senioři (-67 kg) a
kumite U21 (-67 kg) a Klára se naposledy poprala v dorostenkách (+54 kg).
U Kláry se potvrdila úroveň soupeřek. Hned v prvním kole nastoupila proti mistryni Evropy z Rakouska. Byť se Klára snažila, na Rakušanku nestačila a p
rohrála 0:4. Rakušanku v semifinále porazila Belgičanka a iluze o repasage se rozplynuly. Marek, narozdíl od Kláry, začal jinak. V obouch kategoriích mu do prvního kola nenastoupili soupeři, takže měl automatický postup dál.
V seniorech se utkal
s Izraelcem, který ho ale smolně 1:0 porazil a hned v dalším kole prohrál s Belgičanem 0:6. Co se týče U21, bylo to velmi podobné.
V druhém kole nastoupil proti Švýcarovi, ale znovu na něj čekala prohra 0:1. Švýcar ve 3.kole prohrál 0:4 s Izraelcem, a tak ani Mára nepostoupil do repasage. Závody ještě zpestřila evakuace celé haly kvůli rozbitému čidlu. Naštěstí se nic nestalo. Z GP odjíždíme sice bez umístění, ale s energií a motivací dát do toho příště ještě víc.