2. kolo Národního poháru Goju-ryu

Dnes 16. 03. 2019 se naši dva reprezentanti účastnili 2. Národního poháru Goju Ryu v Hodoníně. Do Hodonína se vydal Marek Andraši a Hanka Rebljanová. Marek obsadil 5. místo, jeho výkon nebyl špatný, ale sám uznává, že by se mohl prát daleko lépe a doufá, že to byl pouze smolný den. Za to Hanka krásně překvapila svým výkonem. Chybí jí ještě pár zkušeností, ale i tak obsadila krásné třetí místo. Oběma děkujeme za reprezentaci a individuální přípravu během jarních prázdnin, kdy byla tělocvična uzavřena.

1. kolo Národního poháru Goju-ryu

Náš oddíl započal svou sezónu 03. 02. 2019 v Hustopečích Národním pohárem Goju Ryu. Reprezentovali nás Marek Andraši a Jan Kubala ve stejné kategorii. Jan Kubala obsadil krásné 3. místo, když podlehl těžkému soupeři v semifinálovém zápase. Marek prohrál proti stejnému soupeři ve finále na vyfaulování. Odvážíme si tedy krásné stříbro a bronz.

MČR 2018

Ve dnech 8. a 9. prosince se naši reprezentanti účastnili Mistroství České republiky. Každý z nich podal skvělé výkony a také si každý z nich zaslouží veliké díky a velký obdiv za reprezentaci našeho klubu. Do Jindřichova Hradce se naše výprava vydala již v pátek večer, aby druhý den nebyli zbytečně vyčerpáni z cesty a zároveň se náš sensei Nekola musel zúčastnit školení rozhodčích. Samosebou se této cesty využilo, závodníci se nechali zvážit, aby neměli ráno tak hektické a po té se vyrazilo na večerní procházku městem. Sobota byla závodním dnem pro seniorské, juniorské a dorostencké kategorie a své výkony ukázali Marek Andraši, Jan Kubala, Klárka Fichnová a Petr Pazderka.

Petr Pazderka se snažil bojovat o medaile v kata Masters a kumite Masters BRH. Z těchto kategorií si bohužel žádnou medaili neodvezl, ale bojoval do posledních chvil svých zápasů. Podal krásné výkony odpovídající našemu reprezentantovi v jeho věkové kategorii.

Klára Fichnová ve své kategorii obsadila 3. místo. Její zápasy byly plné energie a bojovala opravdu krásně. Ze začátku dne se necítila dobře, ale v průběhu dne se její nálada zlepšila a trápení odeznělo. Po té se odpoledne vrhla na své soupeřky, které měly minimální šanci ji porazit. Bohužel se to jedné podařilo, čehož je škoda a proto odváží domů krásný bronz.

Jan Kubala nastoupil letos do kategorie seniorů a kategorie U 21, v těchto kategorií jej očekával i kolega z klubu Marek Andraši. Los pro ně byl pozitivní a tak by se oba dva potkali až ve finále. Bohužel Honza podlehl v semifinálovém zápase a tak jej čekala repasáž, ve které se vyfauloval. Jeho výšlap v posledních sekundách zápasu za skóre 1:1 jej stál rozhodování na rozhodčích, které by mohl vyhrát, jelikož byl celý zápas aktivnější. Obsadil tedy v seniorech 5 místo. Chuť si po té napravil v kategorii U 21, kde měl stejné soupeře jako v seniorech a jeho zápasy měly dost podobný průběh. Zápas o 3. místo zvládl s klidnou hlavou a také si odváží domů krásný bronz.

Marek Andraši letos měl štěstí, že byl v druhé polovině pavouka než jeho kamarád Honza, ale i trošku smůlu na svůj los v kategoriích. V prvním zápase v seniorech zvítězil, avšak v druhém zápase ho čekal nejtěžší soupeř této kategorie Dominik Mikula, kterému podlehl. V zápase o třetí místo se ovšem znovu sebral a zvítězil. Také byl letos v kategorii U21, se kterou se tímto rokem loučí a tak doufal, že ji završí co nejlépe. V semifinálovém zápase narazil na jednoho ze svých častých soupeřů. Udělal malinkatou chybu, kdy mu soupeř kopl na hlavu a poslal jej k zemi. Marek se zvedl, ale zbytek zápasu byl lehce otřesen a bohužel jej prohrál. Do zápasu o třetí místo nastoupil poněkud nesvůj a také podle toho ten zápas ze začátku vypadal. Zápas prohrával ještě 14 vteřin před koncem 1:0, ale podařilo se mu jeho soupeře vycukat tak, aby vyšlápl. Soupeř tedy ztratil svůj zlatý bod a Marek chytl zpět svou dravost. Zápas vyrovnal 4 vteřiny před koncem a zakončil je nádherným ura-mawashi z otočky. Zápas tedy vyhrál 4:1 a z turnaje si odváží 2 krásné bronzy.

V neděli pod vedením Marka Andrašiho jako svého trenéra nastoupil Filip Doubek, který patří do našeho týmu B. Podlehl bohužel v prvním kole proti zkušenějšímu soupeři, ale nedá se mu nic vyčítat. Do zápasu šel naplno a s elánem. Věříme, že příští rok bude následovat své kolegy a doveze si domů taky jeden z cenných kovů.

Všem děkujeme za ukázkovou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů v následujícím roce.

Mikuláš cup

Dne 2.12.2018 se závodní A tým karatistů Baník Příbram ve složení Marek Andraši, Jan Kubala a Robert Kříž zúčastnili v Praze Mikulaš cupu. Tento turnaj proběhl s mezinárodní účastí týmů Srí Lanky a týmu Chorvatska, v tomto silněji obsazeném turnaji náš tým karatistů nenašel přemožitele a po bezchybném výkonu obsadil 1. místo.

Velému týmu děkuji za vzornou a příkladnou reprezentaci oddílu TJ Karate Baník Příbram
Nekola Jaroslav

25. Vánoční cena Mladé Boleslavi

Družstvo TJ Baník Příbram se 1.12. zúčastnilo 25. ročníku tradčního Vánočního turnaje pro mládež v Mladé Boleslavi. V konkurenci 250 závodníků z celé České republiky a Slovenska si výborně vedku naši mladí karatisté. Dva z nich byli na závodech poprvé a to Martin Tomek (kategorie mladší žáci -40kg), který obsadil 3. místo a David Dvořák (kategorie mladší žáci -35kg) obsadil 5. místo.
Dále oddíl reprezentovali:
Doubek Filip (starší žáci +55kg)
Uhýrek Matěj (mladší žáci -45 kg) obsadil krásné 3 místo
Andrašiová Michaela (doronstenci +54kg) po delší zdravotní pauze také krásné 3. místo
Uhýrek Adam (starší žák +55kg) získal rovněž 3. místo

Děkujeme našim reprezentatům za krásné výsledky. Trenéři Jaroslav Nekola a Marek Andraši

19th Euro Grand Prix – Pilsen 2018

O vysoké kvalitě závodů Euro Grand prix nemusíme ani diskutovat, protože vše dokazují přihlášky závodníků- celá reprezentace Slovinska a Belgie, části reprezentace z Izraele, Rakouska, Německa, Dánska, Švédska, Polska, Ruska, Slovenska a samozřejmě několik týmů z ČR. V sobotu 13. října se do Plzně na tuto soutěž vydali Marek Andraši a Klára Fichnová.
Marek nastoupil v kategoriích kumite senioři (-67 kg) a
kumite U21 (-67 kg) a Klára se naposledy poprala v dorostenkách (+54 kg).
U Kláry se potvrdila úroveň soupeřek. Hned v prvním kole nastoupila proti mistryni Evropy z Rakouska. Byť se Klára snažila, na Rakušanku nestačila a p
rohrála 0:4. Rakušanku v semifinále porazila Belgičanka a iluze o repasage se rozplynuly. Marek, narozdíl od Kláry, začal jinak. V obouch kategoriích mu do prvního kola nenastoupili soupeři, takže měl automatický postup dál.
V seniorech se utkal
s Izraelcem, který ho ale smolně 1:0 porazil a hned v dalším kole prohrál s Belgičanem 0:6. Co se týče U21, bylo to velmi podobné.
V druhém kole nastoupil proti Švýcarovi, ale znovu na něj čekala prohra 0:1. Švýcar ve 3.kole prohrál 0:4 s Izraelcem, a tak ani Mára nepostoupil do repasage. Závody ještě zpestřila evakuace celé haly kvůli rozbitému čidlu. Naštěstí se nic nestalo. Z GP odjíždíme sice bez umístění, ale s energií a motivací dát do toho příště ještě víc.