Výsledky: 19th Euro Grand Prix – Pilsen 2018

O vysoké kvalitě závodů Euro Grand Prix nemusíme ani diskutovat, protože vše dokazují přihlášky závodníků – celá reprezentace Slovinska a Belgie, části reprezentace z Izraele, Rakouska, Německa, Dánska, Švédska, Polska, Ruska, Slovenska a samozřejmě několik týmů z ČR. V sobotu 13. října se do Plzně na tuto soutěž vydali Marek Andraši a Klára Fichnová.

Marek nastoupil v kategoriích kumite senioři (-67 kg) a kumite U21 (-67 kg) a Klára se naposledy poprala v dorostenkách (+54 kg).

U Kláry se potvrdila úroveň soupeřek. Hned v prvním kole nastoupila proti mistryni Evropy z Rakouska. Byť se Klára snažila, na Rakušanku nestačila a prohrála 0:4. Rakušanku v semifinále porazila Belgičanka a iluze o repasage se rozplynuly.

Marek, narozdíl od Kláry, začal jinak. V obou kategoriích mu do prvního kola nenastoupili soupeři, takže měl automatický postup dál.

V seniorech se pak utkal s Izraelcem, který ho ale smolně 1:0 porazil a hned v dalším kole prohrál s Belgičanem 0:6.

Co se týče kategorie U21, bylo to velmi podobné. V druhém kole nastoupil proti Švýcarovi, ale znovu na něj čekala prohra 0:1. Švýcar ve 3.kole prohrál 0:4 s Izraelcem, a tak ani Mára nepostoupil do repasage.

Závody ještě zpestřila evakuace celé haly kvůli rozbitému čidlu. Naštěstí se nic nestalo. Z GP odjíždíme sice bez umístění, ale s energií a motivací dát do toho příště ještě víc.

Posted in Novinky, Závody.